Tábor – prolog

…Možná nevíte, že na lidské životy působí něco jako osud. Existují mocní tvorové ovládající síly přírody a lidské snažení. Síly, které vy smrtelníci nazýváte řeckými bohy.

 

Víte, hora Olymp je v Řecku. A pak existuje domov bohů, centrální bod jejich síly, který kdysi vážně býval na hoře Olymp. Pořád se to tam tak jmenuje, z úcty ke starým časům, ale palác se přestěhoval a bohové s ním. A ať se vám to líbí, nebo ne, Olymp je právě na Slezské Hartě. A jsme zde i my, bohové. Polobohové (polokrevní). 

„Pochop, já nechtěl být polobohem. Pokud tuhle knížku čteš, protože máš podezření, že jsi taky něco takového, radím ti: okamžitě ji zavři.

Uvěř té lži, kterou ti máma nebo táta o tvém narození napovídali, a

pokus se vést normální život. Být polobohem je nebezpečné. A děsivé. Většinou to člověka dost bolestivým a odporným způsobem připraví o

život. Jestli jsi normální dítě a čteš to, protože to považuješ za výmysl, prima. Čti dál. Závidím ti, protože dokážeš věřit, že se nic z toho nikdy nestalo. Ale pokud se na těchto stránkách poznáš – když ucítíš, jak se v tobě něco pohnulo – pak hned nech čtení. Mohl bys patřit mezi nás. A

jakmile to jednou zjistíš, je jenom otázka času, než to vycítí i oni a přijdou si pro tebe.“

Do střehu, Percy!“ houkl a vyhodil pero do vzduchu. Paní Doddsová se na mě vrhla. Vyjekl jsem, vyhnul se jí a ucítil, jak její spáry sekly do vzduchu těsně vedle mého ucha. Chňapl jsem po propisce, ale jakmile jsem se jí dotkl, už to propiska nebyla. Byl to meč – bronzový meč pana Brunnera, který vždycky používal při turnajích. Paní Doddsová se ke mně bleskurychle otočila s vražedným výrazem v očích. Kolena se mi podlamovala. Ruce se mi třásly tak hrozně, že jsem meč málem pustil. Zavrčela: „Umři, zlatíčko!“ A rozletěla se přímo na mě. Polila mě hrůza. Udělal jsem jedinou věc, která mě napadla: máchl jsem mečem. Kovová čepel ji zasáhla do ramene a hladce jí projela tělem, jako by bylo z vody. Sssss! Paní Doddsová mi najednou připomněla hrad z písku před silným větrákem. Explodovala jako žlutý prach, vypařila se na místě a nezbylo po ní nic než smrad síry, skomírající jekot a ďábelský chlad ve vzduchu, jako by mě ty její žhoucí rudé oči pořád ještě pozorovaly.

Byl jsem sám. V ruce jsem držel propisku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *