Dvanáctý den: Olomouc, přepad a mnoho odvahy

Dnes je středa a probíhá dvanáctý den tábora…

Výlet do Olomouce

Ráno se vstávalo dost brzy. Dostali jsme bagetu na oběd a polomáčené sušenky nebo Mílu. V osm se vyrazilo do Roudna na točnu, upude už nás čekal autobus. Jeli jsme asi 45 minut a někteří už po rozjezdu autobusu začali ochutnávat bagetu:-)

Průvodcem nám byl Jura, který v Olomouci pracuje, dobře ji zná a ovládá také její bohatou historii.

Nechali jsme se vysadit na okraji centra a vyrazili jsme ke Katedrále svatého Václava. Podívali jsme se dovnitř a také pod katedrálu do krypty. Kdo měl rychle prohlédnuto, využil místní kavárnu a kupoval dobroty.

Přes univerzitní knihovnu jsme došli k první z kašen – ke Kašně Tritónů. Dále jsme se zastavili v Kapli sv. Jana Sarkandra, kde jsme viděli mučící nástroje. Jura nám vyprávěl, kde se natáčely různé scény ze seriálů a filmů.

Před polednem jsme se přesunuli na náměstí k orloji a viděli jsme jeho zvláštní představení. Pak jsme dostali rozchod a vrhli jsme se nakupovat!

Když jsme se všichni šťastně našli pokračovali jsme dál. Vyšplhali jsme se na Svatomořickou věž, ze které byl krásný výhled na celou Olomouc. V parku pod hradbami jsme potom hráli hry a kdo měl zájem, šel se podívat do botanické zahrady.

Zhruba o půl páté nás autobus vyzvednul a v šest hodin jsme už byli zpátky v táboře.

Pozn. napomenutého pisatele: Ano, Olomouc je rodu ženského, ale podle  Ústavu pro jazyk český AV ČR také mužského (za určitých okolností:-)

Přepad tábora

Večer nás čekal domluvený přepad tábora a s tím spojený boj o vlajku. Účas byla dobrovolná a hra byla domluvena se skauty z Háje ve Slezsku – 2. oddlíl Bobři.

Plnění Tří tesáků

Na druhé straně harty bylo opět jako loni plnění tesáků a úkolem bylo projít stezku odvahy. Tento úkol se podařilo splnit našim statečným holkám Adélce, Báře Grantové, Klárce a Lucce.

Další pokus o plnění výzvy

Dalším odvážlivcem, který se rozhodl plnit výzvu je Anička Divilová. Vybrala si výzvu jejíž podstatou je přečkat celou dlouhou temnou noc na pramici!!!

Fotky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *