Šestý den: Přístřešky, klobouk a Krevety na cestách

Dnes probíhá šestý den tábora…

Inspirováno/výňatky z kroniky tábora:

…na snídani byl rohlík s marmeládou. Tato dobrota zmizela velice rychle.

Krevety a noc mimo tábor
Po snídani vyrazila posádka Krevet v doprovodu Lenky na výlet při němž měli strávit noc mimo tábor. Tento výlet byl na Mravenčí potok u Pustých Držkovic a Lenka šla s Krevetami proto, že zná toto místo z doby kdy tam tábořila se svým oddílem RIRLI JOE z organizace WoodCraft

Poutavé vyprávění o táborová hře
Naše návštěva Zdeňa několika vyvoleným vyprávěl o táborové hře z roku 1998, která byla plánována na rok 1997, ale z důvodu povodní byl tenkrát tábor, který se odehrával na Čertí díře, předčasně ukončen. Bylo to super, obzvláště rekvizity. Zdeňa nám ukázal starý fotoaparát, kopie starých dokumentů z archivu, které byly pro účel hry věrohodně upraveny. Další rekvizitou byla pracovní knížka prostřelená dvěma průstřely. Ke hře byl vypracovaný věrohodný a velice zajímavý příběh. Hra se tenkrát moc povedla.

Přístřešky
Začali jsme stavět přístřešky. Zaměřujeme se na funkčnost přístřešku aby byl použitelný pro přespání a byl odolný proti větru a dešti.

Vodnáři v Razové
V odpoledním klidu vyrazila posádka Vodnářů na výpravu do Razové.

Výcvik a koupání
Proběhl výcvik na vodě ukončený koupáním.

Jurův klobouk
Během tréninku pramic, Jura poprvé vyplul na plachetnici. Hezky foukalo a ke své smůle přišel o klobouk. Klobouk byl odfouknut směrem k dětem ale těm se jej nepodařilo zachránit. Až večer si klobouk Jura vylovil pomocí dýchacího přístroje sám.

Konečně i kolektivní hry
Večer děti hrály přehazku a vybíjenou.

Krevety na cestách
Krevety se nechaly ráno převézt na druhý břeh a přešli přes Razovou a v Leskovci si dali v restauraci oběd. Bylo parno a nesli si plné batohy spacáků, karimatek, večeře, pití a dobrot. Cestou bylo učiněno mnoho odpočívacích zastávek. Nakonec, po mírném bloudění a velkém překvapení, jak se všechno změnilo a kde všude se ta civilizace už doplazila, bylo konečně doputováno k cíli  – k pověstnému koupacímu lomu tábora na Mravenčím potoku. Až se všichni řádně zchladili nezvykle studenou vodou a po mnoha poznámkách typu: Proč se chodíme koupat tak daleko, když máme Hartu vedle tábora…, vyrazili jsme spěšně dohledat nocležní místo. Až jsme místo nalezli, museli jsme si odhrnout tisíce šišek, aby bylo možné položit karimatky. Uvelebeni jsme lehce povečeřeli. Hlavním chodem byl pecen chleba. Přílohou někteří zvolili LunchMeat a jiní, kteří nevěřili kvalitě této trempské stravy, naládovali se marmeládou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *